english version
aboutphotosphotosfilmographynewsinfo
Karolina Dafne Porcari to utalentowana aktorka. Na swoim aktorskim koncie ma wiele ról teatralnych oraz filmowych, zarówno w Polsce jak i we Włoszech.
Urodziła się z Warszawie, jednak po paru miesiącach cała rodzina przeprowadziła się do Włoch. Odtąd żyła w Apulii, regionie jej ojca, a Polska stała się miejscem wakacyjnych wypadów.

Aktorstwo to jej największa pasja. Od dziecka interesowała się teatrem i sztuką. W liceum trafiła do zespołu, który przygotowywał inscenizacje Arystofanesa pt. “Chmury”. To wtedy Karolina zrozumiała jak ważny jest dla niej teatr. Po maturze postanowiła studiować w Mediolanie na wydziale literatury i filozofii jednocześnie grając w spektaklach.

Karolina to osoba bardzo uparta i dążąca do wyznaczonego celu, pomimo tego, że wszyscy odradzali jej zawód aktorki ona wiedziała od początku, że to jest to, czego najbardziej pragnie od życia, dlatego podjęła studia w Polsce. Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie przyjęła ją od razu.

Już na trzecim roku studiów zagrała w Teatrze Ludowym w Krakowie w "Minnesota Blues" i w "Błysku rekina" w reż. Jerzego Fedorowicza.
Współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu („Don Juan wraca z wojny” reż. Gadi Roll) i z Teatrem Dramatycznym w Warszawie , gdzie zagrała postać Adriany w spektaklu "Czas kochania, czas umierania" Fritza Katera w reżyserii Tomasza Gawrona.

Karolina to wszechstronna aktorka, zdobyła doświadczenie nie tylko teatralne ale również filmowe i telewizyjne. W 2006 roku zagrała w filmie fabularnym “Come l’ombra” Mariny Spada. Film był wyświetlany na Festiwalu Filmowym w Wenecji i zdobył wiele pozytywnych recenzji. Karolina zagrała w nim główną rolę.
Lubi trudne role i w takiej możemy ją oglądać w Teatrze w Wytwórnia w spektaklu: „Ona i Ona” (reż. A. Urbański). Jest to aktorski popis Karoliny. Doskonałym przykładem kolejnej trudnej roli jest postać zakonnicy która została brutalnie zgwałcona przez swojego przewodnika duchowego. To właśnie kreacja w "Lunie" Artura Urbańskiego była prawdziwym wyzwaniem dla aktorki. Karolina lubi wielowarstwowe, niezbyt oczywiste role, które sprawiają, że aktor musi podjąć wyzwanie i zmierzyć się ze swoimi barierami.
Pasją Karoliny jest jazda konna, którą uprawia od wielu lat. Uwielbia taniec, który zaszczepiła jej matka, która była baletnicą.
Wielkim atutem Karoliny jest świetna znajomość języków włoskiego i angielskiego.
W aktorstwie ważna jest dla niej wycieczka w nieznane, wejście w kogoś, kto czasami jest bliski a czasami bardzo odległy, pokonanie tej odległości i odkrywanie siebie samej na nowo.