english version
aboutfilmographynews
Małgorzata Foremniak to wszechstronnie utalentowana aktorka. Serca widzów zdobywa niezwykłym ciepłem oraz wrażliwością.

Będąc jeszcze na studiach, zadebiutowała w filmie Juliusza Machulskiego „Kingsajz“. Potem przyszły role teatralne. Od 1993 do 1999 roku była związana z Teatrem Kwadrat. Zagrała także w kilku teatrach telewizji m.in. u Piotra Wójtowicza w „Kto ty jesteś“ oraz w spektaklu Teresy Kotlarczyk „Idź za brzeg, widać ogień“.
W 1991 roku dostała pierwszą dużą rolę u boku Bogusława Lindy w filmie „Il Flagranti“.

Sympatię widzów i popularność zyskała dzięki roli doktor Zosi Stankiewicz w serialu „Na dobre i na złe“. Wcześniej zagrała w takich serialach jak: „Bank nie z tej ziemi“, „Radio Romans“, „Matki, żony i kochanki“. Młodsze pokolenie zna ją z kolei z „Teraz albo nigdy“, „Odwróconych“, „I kto tu rządzi“ czy też „Pitbulla“.

W głośnym filmie Marka Konrada „Prawo Ojca“ wcieliła się w postać prokurator Kaniowskiej. Kolejnym ważnym filmem w jej karierze była polsko-japońska produkcja „Avalon“. Małgosia grała tu główną rolę-wojowniczke Ash. Film ten był prezentowany podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Znana jest także z roli uwodzicielskiej i pięknej Chryzostemis w filmie Jerzego Kawalerowicza „Quo Vadis“. Niezwykle ciekawe postaci stworzyła w „Świadku Koronnym“ oraz „Zmruż oczy“.

Małgosia jest laureatką aż 4 Telekamer w kategorii najlepsza aktorka. Wielokrotnie także była nominowana do nagrody Złotej Kaczki.

Ostatnio grała w takich filmach jak „Miasto z morza“ czy „Och Karol 2“. Jej niezwykle ciepły głos możemy usłyszeć w wielu produkcjach animowanych m.in w znanym i lubianym filmie „Pocahontas“.

Obecnie możemy ją zobaczyć w Teatrze 6. Piętro, gdzie gra w sztuce „Central Park West“, u boku Joanny Żółkowskiej i Potra Gąsowskiego.

Dla Małgosi nie ma rzeczy niemożliwych. Jest odważna i ambitna. W 2009 roku weszła na najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro.

Dla Małgosi niezwykle ważna jest działalność charytatywna i możliwość niesienia pomocy potrzebującym dlatego od 2005 roku jest Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF-u. Jako pierwsza polska ambasadorka wyjechała na misję do Sierra Leone, by zebrać fundusze na szczepienia przeciwko odrze.

Małgorzata Foremniak jest przykładem tego, iż wielki talent, uroda i wrażliwość na losy drugiego człowieka mogą iść ze sobą w parze.